1970 Ankara doğumlu. İ.Ü Arkeoloji lisansı ardından Eskiçağ Tarihi yüksek lisansı yaptı. Halen Anadolu Üniversitesi’ nde İnsan Kaynakları eğitimi görüyor. Mesleki bilgi ve birikimleri ile turizm, operasyon ve insan kaynakları alanlarında çalıştı.  Bu süreçte çok sayıda ‘Kişisel Gelişim’ eğitimi ve ICF, AC, ACSTH onaylı ‘Uluslarası Yaşam Koçluğu’ eğitimi aldı.


2012 yılından beri Fortiks Eğitim Danışmanlık’ta Genel Koordinatör olarak görev yapıyor ve personel performans sistemlerini yürütüyor. Performansı artıran, başarı ve mutluluk hedefli; koçluk teknikleri, personel ve performans yönetimi, beden dili, imaj ve iletişim eğitimleri veriyor. Bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde 1000’e yakın eczane teknisyeni ile birebir çalıştı ve kurumsal koçluk ve eczane teknisyenlerine yönelik performans koçluğu çalışmaları yaptı.


Kollektif bir çalışma olarak yayınlanan ‘Koçluk Teknikleri’ kitabı yazarlarından olan Öznur Kayhan, sağlık sektöründeki özel konsept dergilerin editörlüğünü yürüttü ve halen yürütmektedir.